Spectacol de colinde "Lasati copiii sa vina la Mine!"

Viața parohiei Decembrie 25, 2015

Ca în fiecare an şi anul acesta corul de copii şi tineri ai parohiei noastre Sf. Ioan Iacob Hozevitul din Botosani a susţinut un program artistic de colinde prin care a adus laudă lui Dumnezeu. Cei 53 de copii şi tineri au colindat in Biserica noastră parohială, după ce aproape trei luni s-au pregătit cu mare dragoste şi interes pentru acest moment.

Toma Eusebiu, prietenul nostru în vârstă de 18 ani, nevăzător, ne-a acompaniat la fluier, interpretând şi la clarinet două colinde, care au impresionat pe toţi credincioşii prezenţi în Sfânta noastră Biserică. Olariu Aida, în vârstă de doar 10 ani, a interpretat o piesă cu conţinut religios dovedind reale vocaţii artistice.

La final, 80 de pacheţele au fost împărţite tuturor copiilor prezenţi în Sfânta Biserică, inclusiv coriştilor, aşa cum spune frumoasa noastră tradiţie ortodoxă.